Уестърн Сидни Уондърърс претърпя поражение от Сидни с 1:2 в дербито от първия кръг в австралийската А-лига. Новите попълнения на „червените“ – Божидар Краев и Хуан Мата, останаха резерви, като двамата се появиха от скамейката в двубоя.

В състава на Сидни пък се открояват имената на бившия футболист на Байерн Мюнхен и Ювентус – Дъглас Коста, както и бившият футболист на Локомотив Пловдив – Лео Сена.

Двубоят започна с натиск от страна на Сидни, които излязоха напред в резултата в 17-ата минута чрез Джо Лоли.

На полувремето българинът Божидар Краев влезе в игра за Уондърърс в 46-ата минута, като замени Закари Сапсфорд. В 56-ата минута домакините изравниха резултата чрез Айдън Хамънд.

В 62-рата минута ветеранът Хуан Мата дебютира за Уондърърс, но две минути по-късно Сидни отново успя да поведе след гол на Патрик Климала.

Сидни остана с човек по-малко на терена в 87-ата минута Макс Бърджес, но Уондърърс не успя да се възползва и претърпя поражение.