Националният отбор на Бразилия направи нова грешна стъпка в квалификациите за Световно първенство през 2026 година. „Селесао“ загуби с 0:2 гостуването си на Уругвай, а срещата се игра на стадион „Сентенерио“ в Монтевидео.

В края на първото полувреме Дарвин Нуньес отбеляза за 1:0, а през втората част Никола Де ла Круз удвои.

Така Уругвай изпревари Бразилия в класирането със 7 точки и по-добри показатели. „Селесао“ също е със 7 точки, колкото и тима на Венецуела. Лидер в групата е Аржентина с 12 точки.

В 42-ата минута Араухо направи чудесен пробив по левия фланг, центрира и нападателят на Ливърпул отбеляза с глава.

Малко след попадението тежка контузия получи Неймар. То се сблъска с противников футболист, падна на земята, а от лекарския щаб прецениха, че не може да продължи мача.

Неймар напусна стадиона с патерици и обездвижен крак (ВИДЕО)

В 77-ата минута Бруно Мендес изпълни силен тъч и вкара топката в наказателното поле, където Дарвин Нуьнес събра около себе си трима бразилски футболисти и успя да я пусне към Де ла Круз и футболистът на Ривър Плейт я вкара в мрежата.