Франция разби с 4:1 Шотландия в контролна среща, която се игра на „Стад Пиер-Мороа“.

Шотландците поведоха в резултата с гол на Били Гилмор още в 11-ата минута.

Франция много бързо изравни резултата в 16-ата минута. Антоан Гризман центрира от корнер в наказателното поле на Шотландия, където Бенжамен Павар бе най-съобразителен и вкара топката във вратата на Лиъм Кели.

Само осем минути по-късно Франция направи пълен обрат в двубоя, след като Килиан Мбапе сложи топката на главата на Павар, а той повтори упражнението, пращайки топката във вратата на Кели.

Оливие Жиру бе съборен в наказателното поле на Шотландия в 39-ата минута и съдията посочи дузпа за домакините.

Наказателният удар бе реализиран от Килиан Мбапе в 40-ата минута, който направи резултата 3:1.

Франция вкара четвърти гол в 70-ата минута. Антоан Гризман преодоля вратаря Зандър Кларк и стреля, но топката изненадващо срещна гредата. След това при добавката обаче Кингсли Коман не сбърка, пращайки топката в опразнената врата.

Франция бе близо до това да вкара пети гол в 81-ата минута, когато Маркус Тюрам преодоля вратаря Кларк, но топката се спря в гредата.

Пет минути по-късно Майк Менян спаси удара на Стюарт Армстронг.

Литва отложи празненствата в Унгария, Сърбия с голяма крачка към Евро 2024 (ВИДЕО)

Англия се класира на Евро 2024 и направи много тъмни облаците над Италия (ВИДЕО)

Дания и Словения вървят ръка за ръка към Евро 2024 (ВИДЕО)