Литва поднесе голяма изненада в група „G“ на квалификациите за Европейското първенство, след като завърши 2:2 при домакинството на Унгария, като дори балтийския отбор изпусна да стигне до победата в двубоя.

Литва поведе в резултата в 20-ата минута, когато Федор Черних направи много добър пробив, навлезе и в наказателното поле на Унгария, след което с диагонален удар вкара топката в левия ъгъл на вратата на Денес Дибуш.

Шест минути по-късно Литва можеше да вкара втори гол, когато Юстас Ласицкас отправи много опасен удар, но Дибуш този път успя да се намеси и да спаси.

Емилиюс Зубас се наложи да се намесва за първи път по-сериозно в 30-ата минута, когато спаси удара от фал на Доминик Собослай.

В 33-ата минута Роланд Салай пропусна много добра възможност да изравни резултата за Унгария.

Литва удвои своята преднина в 36-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Унгария Пиюс Сирвис с глава вкара топката във вратата на Дибуш.

Емилиюс Зубас направи ново много добро спасяване в 44-ата минута, отразявайки опасния удар на Барнабас Варга.

Гитис Паулаускас вкара трети гол във вратата на Унгария в 47-ата минута, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради засада в хода на атаката.

В 57-ата минута Зубас спаси опасен удар на Варга с глава. Пет минути по-късно вратарят на Литва отрази шута на Лоик Него.

Унгария се върна в мача в 67-ата минута с гол на Доминик Собослай от дузпа.

Денес Дибуш направи много ключово спасяване в 76-ата минута след много опасния удар на Викинтас Сливка.

Унгария успя да изравни резултата в 82-ата минута, когато Собослай асистира за гола на Барнабас Варга.

След това равенство Унгария остава лидер в групата с 14 точки, докато Литва е предпоследен четвърти с 6.

В другия мач от групата Сърбия се наложи с 3:1 при домакинството на Черна гора.

Алекс Митрович изведе сърбите напред в резултата в 6-ата минута.

Стеван Йоветич се възползва от грешка в защитата на домакините и изравни резултата в 36-ата минута.

Митрович вкара своя втори гол в двубоя в 73-ата минута след асистенция на Душан Тадич.

Двамата играчи размениха своите позиции в 77-ата минута, когато Митрович асистира за попадението на Тадич.

Сърбия е втори в групата с 13 точки, докато Черна гора е трети с 8 точки.

Англия се класира на Евро 2024 и направи много тъмни облаците над Италия (ВИДЕО)

Шотландия не трябваше да дразни Франция (ВИДЕО)