Крилото Усман Дембеле може да се превърне в първото ново попълнение на Челси в ерата на Тод Боели. „Mundo Deportivo“ съобщава, че Челси е фаворит за подписа на 25-годишния футболист.

Американецът договори сделка за 4,25 милиарда паунда за закупуването на клуба от Западен Лондон от Роман Абрамович. Очаква се поглъщането на Челси от страна на Тод Боели официално да стане факт до края на деня.

25-годишният Дембеле може да премине на „Стамфорд Бридж“ като свободен агент, тъй като договорът му с Барселона изтича на 30 юни.

Дембеле беше спряган усилено за трансфер в Пари Сен Жермен, като бе спряган за заместник на Анхел Ди Мария.

Мениджърът Томас Тухел желае да се събре отново с Дембеле на „Стамфорд Бридж“. Двамата работиха заедно в Борусия Дортмунд.

Дембеле е на прага на споразумение с Челси. Двете страни са в напреднали преговори. „Сините“ са уверени, че ще подпишат с французина.

Откакто се присъедини към Барселона от Борусия Дортмунд през 2017г., Дембеле отбеляза 32 гола в 150 мача, като контузии попречиха на напредъка му в Каталуня.

Той беше ограничен до само 21 мача в Ла Лига през настоящия сезон поради проблеми с коляното и подколенното сухожилие. Все пак той успя да направи 13 асистенции – най-много от всеки играч в Ла Лига.

Агентът на Дембеле: Бъдещето на Усман остава отворено

ПСЖ се отказва от Дембеле

Без договорка и при последната среща на Барселона с Дембеле

Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS