Уулвърхемптън излъга Лийдс и спечели домакинството си с 1:0. Гостите можеха и да ти тръгнат с точка, но техен гол не бе зачетен зарази засада. Единственото попадение в срещата бе автогол, който Илан Мелие си отбеляза в 64-ата минута.

Първото по-интересно голово положение бе в 12-ата минута, когато Педро Нето стреля опасно, но Мелие успя да спаси в последния момент. Гостите имаха два шанса в 28-ата минута, когато последователно Матеуш Клих и Паскал Страйк пропуснаха.

60 секунди по-късно Нелсон Семедо отправи опасен удар, но отново Илан Мелие спаси вратата си.

Лийдс пропусна гол в 63-ата минута, когато Лиъм Купар си освободи пространство около точката за изпълнение на дузпа. Стреля с глава, но Руи Патрисио запази мрежата си суха.

Стигна се до 64-ата минута, когато Траоте отправи убийствен удар от над 30 метра, топката се удари в гредата, върна се в терена, удари се в гърба на Илан Мелие и влезе в мрежата.

След попадението Лийдс създаде няколко интересни голови положения, но не успя да изравни. В 79-ата минута все пак топката влезе в мрежата на Уулвърхемптън. Бамфорд бе изведен в сам срещу вратаря и с левия крак вкара топката във вратата. Реферите обаче разгледаха положението чрез ВАР системата и се оказа, че нападателят е в минимална засада и попадението не бе зачетено.

В 85-ата минута Жоао Моутиньо се озова в обещаваща позиция, но топката мина над напречната греда.

В добавеното време Лийдс създаде две голови възможности. Руи Патрисио първо спаси удар на Хелдер Коща, а след това и на Рафиня, за да донесе успехът на своите.