Уулвърхемптън записа рутинна победа у дома срещу Кристъл Палас в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Двубоят завърши при резултат 2:0 в полза на „вълците“ с попаденията на правещия своя дебют Раян Аит-Нури и Даниел Поденсе.

Домакините започнаха силно и след само 7 минути игра дойде първата им добра възможност да излязат напред в резултата. Даниел Поденсе отправи центриране, което бе посрещнато от Леандер Дендонкер, но неговият удар с глава бе твърде неточен и мина покрай вратата. Две минути по-късно Поденсе отново създаде хаос в противниковата отбрана, след като проби добре и стреля, но Висенте Гуаита изби топката над вратата и в корнер.

В 17-та минута Мичи Батшуай изведе Палас напред в резултата, но скоро след това бе вдигнат флага за засада. Само минута след това Уулвс успя да отбележи чрез 19-годишния дебютант Раян Аит-Нури – 1:0.

В 21-та минута новото попълнение в състава на „вълците“ Нелсон Семедо отправи удар от дистанция, който мина на сантиметри от вратата. В 25-та минута домакините се разминаха от това да поведат с 2:0, след като Дендонкер отправи мощен изстрел, който обаче срещна напречната греда.

Скоро след това резултатът все пак щеше да стане 2:0 в полза на Уулвс. В 27-та минута добра комбинация между Раул Хименес и Педро Нето доведе до подаване към Поденсе, който не сбърка и удвои преднината на своя отбор. Към края на първата част бе отсъдена дузпа за „орлите“. Уилфред Заха и Патрик ван Аанхолт размениха няколко подавания, след което левият краен бранител успя да навлезе опасно в наказателното поле, след което бе свален на земята от Уили Боли. Само секунди след това обаче главният рефер отмени първоначалното си решение след консултация с ВАР и вместо това отсъди засада на Ван Аанхолт.

В 60-та минута отново Дендонкер успя да засече центриране след бърза контраатака на домакините, но насочи удара си право в ръцете на Гуаита. В 68-та минута Поденсе можеше да направи преднината на домакините класическа, но ударът му бе неточен. В 86-та минута ситуацията за Палас се усложни допълнително, след като тимът остана с човек по-малко. Лука Миливоевич направи безсмислено нарушение в средата на терена, заради което реферът с помощта на ВАР му показа директен червен картон.

С тази победа Уулвс влезе в топ 3 на първенството с актив от 13 точки, а Палас вече заема 9-та позиция с 10 пункта.