Ювентус с лесна победа като гост на Дженоа

Ювентус победи с 3:1 като гост Дженоа в мач от 29-ия кръг на Серия "А".

Юве започна доста по-активно мача. Още в 12-ата минута Матия Перин трябваше да покаже рефлекс при спасяване на силен удар, отправен от Федерико Бернардески, после на два пъти спаси вратата си и от Кристиано Роналдо.

В 29-ата минута Федерико Бернардески нахлу в наказателното поле и стреля в десния ъгъл, но стражът на Дженоа отново се отличи със спасяване. В 35-ата минута Хуан Куадрадо центрира от фланга, Адриен Рабио се измъкна и засече с глава от вратарското поле, но Перин спаси и петия точен изстрел към него.

В края на първото полувремето Пауло Дибала изведе Роналдо, който вместо да върне към Бернардески реши сам да завърши. Перин отново бе на мястото си и изби с една ръка шута на Кристиано.

В 50-ата минута Юве очаквано поведе. Хуан Куадрадо подаде към Дибала, който с лекота се справи със защитата на „грифоните“  и с изстрел по земя вкара за 1:0.

Шест минути по-късно Роналдо удвои преднината на торинци с великолепно попадение от дистанция. В 73-ата минута Дъглас Коста със страхотен удар в горния десен ъгъл покачи на 3:0.

Три минути по-късно Андреа Пинамонти вкара почетното попадение за Дженоа.

С успеха Юве събра 72 точки и отново увеличи аванса си на върха пред Лацио на 4 т. Дженоа пък се намира на 17-ата позиция с 26 точки.

Уважаеми dsport читатели, благодарим ви, че сте с нас!

Ние създаваме и налагаме със сърце и професионализъм медията, за която сме мечтали - в името на свободна, открита и честна спортна журналистика. Вие можете да бъдете активна част от това. Станете наш патрон, изберете пакет юноша, титуляр или капитан и нека заедно продължаваме да правим dsport уникален, независим и безкомпромисен. Елате в dsport отбора, можем заедно! Станете благодетел тук