Спортният директор Кристиано Джунтоли набеляза Джакомо Распадори от Наполи евентуален заместник на Федерико Киеза.
Той не успява да навлезе в ритъм този сезон, като непрестанно страда от контузии и кондиционни проблеми след разкъсването на кръстната връзка, което претърпя преди повече от две години. 26-годишният футболист е стартирал само в 15 мача от Серия А този сезон, като има два гола от септември месец насам.
След като остават по-малко от 18 месеца от договора му с Ювентус, има съмнения относно бъдещето на Киеза в клуба. Твърди се, че това лято може да е идеалният момент за продажбата на крилото. Първоначални преговори между обкръжението му и „Старата госпожа“ за нов договор дори не са стартирали.
По информация на Calciomercato.com, Джунтоли обмисля опциите пред Ювентус, ако Киеза в крайна сметка напусне това лято. Един от футболистите, който той следи отблизо, е Распадори от Наполи.
24-годишният играч се бори да покаже най-доброто от себе си сред хаоса при партенопеите този сезон, като успя да направи само четири гола и три асистенции за 1585 игрови минути.
Въпреки че има договор с Наполи до юни 2028 г., Распадори и неговият антураж обмислят евентуално напускане на клуба в края на сезона. Той е отворен и за трансфер в чужбина.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS