Байер Леверкузен се завърна на върха в Бундеслигата след победа срещу Фрайбург с 2:1 в мач от деветия кръг. Невероятно попадение на Флориан Вирц и автогол на вратаря Ноа Атуболу донесоха успеха на “аспирините”. Мануел Гулде върна един гол, но той се оказа недостатъчен, за да донесе точка на гостите.

Резултатът бе открит в 36-ата минута, когато Вирц се подигра с цялата защита на Фрайбург и прати топката в левия ъгъл на вратата на Атуболу.

В 61-ата минута Йонас Хофман бе близо до това да отбележи втори гол за отбора на Чаби Алонсо, но неговият удар намери лявата странична греда на вратата. Впоследствие топката рикошира в гърба на стража Атуболу и попадна в мрежата на гостите.

Девет минути по-късно Фрайбург се завърна в мача. Винченцо Грифо центрира от статично положение и сложи топката на главата на Гулде, който от точката на дузпата прати кълбото в левия ъгъл на вратата на Лукаш Храдецки.

"Аспирините" събраха 25 точки и се върнаха на върха в Германия, като отборът на Чаби Алонсо има две точки повече от Байерн Мюнхен. И за двата отбора предстои мач от Купата на Германия. Леверкузен гостува на Зандхаузен, докато Фрайбург приема Падерборн.

В Бундеслигата, за "аспирините" предстои тежко гостуване на Хофенхайм, а Фрайбург е домакин на Борусия Мьонхенгладбах.

Спектакъл във Франкфурт: Айнтрахт и Борусия Дортмунд си вкараха по три гола (ВИДЕО)

Байерн унижи ‘’лилиите’’ в луд мач с 8 гола и 3 червени картона (ВИДЕО)