Въпреки загубата, Десподов с втората най-висока оценка в Щурм

Емил Евтимов Емил Евтимов

След два поредни мача, в които се разписа, Кирил Десподов трябваше да претърпи разочарование, след като неговият Щурм Грац загуби с 0:4 от Волфсбергер в мач от 13-ия кръг на австрийскат Бундеслига.

Участник в Лига Европа разби Десподов и Ел Маестро

Гол на Десподов e номер 1 в Австрия

Българинът остана на терена 63 минути, а с изявите си заслужи втората най-висока оценка сред играчите на Щурм.

За "играч на мача" от страна на Щурм бе избран вратарят Йорг Зибенхандъл, макар че допусна четири попадения.

Десподов пък е получил втората най-висока оценка от фенския сайт sturmnetz.at - 3,33 по австрийската система, в която 1 е най-високата оценка, а 6 най-ниската.

Десподов в полезрението на скаути от Серия А

Ето и какво пишат за Десподов:

"Българинът показа без съмнение своите качества в предишните кръгове. В този мач той обаче остана без индивидуален успех.

Само че мачът можеше да започне идеално за нападателя. В началните минути Кирил Десподов бе по лявото крило с много свободно пространство и направи чудесен пробив. Само че пасът към останалия в центъра Торстен Рьохер бе неточен и шансът бе пропилян. През първото полувреме имаше още една опасна ситуация, но Десподов действа самостоятелно и не видя добре позиционирания съотборник в средата на нападението. Едно изпълнение от фаул пък премина в близост до гредата, макар че вратарят Кофлер щеше да се намеси.

Въпреки това крилото показа страхотни бегови възможности и постоянно опитваше да разстрои защитана на съперника. За съжаление остана само с опитите, Десподов не можа да вземе нито една топка при преса.