Милан доминираше над Емполи, но не успя да победи отбора от Тоскана в двубой от 29-ия кръг на Серия А, завършил 0:0 на "Сан Сиро".

Така "Росонерите" остават с 52 точки на третото място в класирането, а четвъртият Интер има 51 след равенството със Салернитана. Емполи е 14-и с 32 точки.

В 13-ата минута Анте Ребич получи хубав пас в наказателното поле и опита да насочи топката към средата на вратата, но Самуеле Перисан изби. Топката стигна до Тео Ернандес, но неговият изстрел пък бе изчистен от голлинията.

Милан владееше инициативата, но следващата по-интересна ситуация бе чак в 40-ата минута, когато Сандро Тонали се озова очи в очи с вратаря Перисан, но той отново показа рефлекс и запази вратата си "суха".

В началото на втората част Томазо Побега имаше добър шанс, но ударът му мина на сантиметри от вратата на Перисан.

В 54-ата минута играчите на Милан имаха претенции за дузпа, но след проверка с ВАР такава не последва. Пет минути по-късно ситуацията се повтори, като този път съдията Матео Марченаро отиде лично да преразгледа ситуацията, в която от Милан претендираха, че Тайрон Ебуеи е играл с ръка, но и този път дузпа не последва.

В следващите минути темпото на игра малко спадна. В 76-ата минута Алесандро Флоренци засече перфектно центриране, но топката се отби в страничния стълб.

В 83-ата минута Перисан отново демонстрира класа, като този път той отчая Оливие Жиру.

В последната минута на редовното време "росонерите" празнуваха неистово попадение на Жиру, но след проверка с ВАР попадението не бе зачетено заради игра с ръка на французина.

Севиля изпусна победата над Селта за четири минути в края (ВИДЕО)