Гент и Уест Хем не се победиха и завършиха наравно 1:1 в първи четвъртфинален мач от Лигата на конференциите. По този начин всичко ще се реши в реванша на „Лондон Стейдиъм“ след точно седмица в 22:00ч. българско време.

Първото добро положение се откри пред домакините от Белгия още в 14-ата минута, когато Джордан Торунарига засече с глава от точката за дузпата центриране от ъглов удар, но опитът му премина встрани от вратата.

В 40-ата минута Найеф Агер засече топката в мрежата след перфектно подаване от корнер. Празненствата на „чуковете“ обаче бързо бяха прекратени, след като ВАР не зачете попадението заради игра с ръка на мароканския бранител.

В добавеното време на първата част Уест Хем все пак стигна до попадение. Джаред Боуен намери Дани Ингс, който на празна врата просто чукна топката и я прати във вратата на белгийците, а този път ВАР остави попадението, макар да го разгледа обстойно за засада.

Гент стигна до изравнително попадение в 57-ата минута. Жулиен де Сарт центрира превъзходно към Юго Кайперс, който с брилянтен удар в долния ляв ъгъл не остави шансове на Алфонс Ареола – 1:1.

Алесио Кастро-Монтес имаше добра възможност да даде аванс на домакините в 68-ата минута, след като получи подаване в наказателното поле и веднага стреля, но неточно.

В 76-ата минута Джаред Боуен пропусна златен шанс за английския тим. Той остана сам срещу вратаря, но вместо да се разпише, някак си направи по-трудното и не уцели вратата.

Шест минути по-късно късметът се усмихна на Уест Хем, след като Гифт Орбан получи фантастичен пас на много изгодна позиция, но ударът му разтресе напречната греда. В 86-ата минута Рарик Тисудали пропиля добър шанс за домакините, стреляйки неточно.

Дълбоко в добавеното време на срещата Камил Пятковски фаулира Лукас Пакета като последен в отбраната и получи директен червен картон. ВАР провери внимателно ситуацията и червеният картон бе отменен, след като се оказа, че полякът е играл с топката, което доведе и до отмяна на прекия свободен удар.

Фейенорд взе минимален аванс срещу Рома, всичко ще се решава на ''Олимпико'' (ВИДЕО)