Председателят на БОК Весела Лечева ще участва в Годишния спортен форум на Европейския съюз за спорта, който ще се проведе от днес до четвъртък в Пафос, Кипър. Той е водещото събитие на Европейската комисия за оформяне на бъдещето на спорта на европейско равнище.
Лечева получи покана от еврокомисаря по въпросите на младежта, културата и спорта Глен Микалеф, който вече бе домакин на събитие в Брюксел, което събра на една маса представителите на Национални олимпийски комитети от Стария континент и спортни организации.
Форумът в Кипър предоставя възможност за съвместно обсъждане на текущите тенденции, предизвикателства и приоритети, които оформят спорта в Европа.
Тазгодишното издание ще събере представители на европейски институции, министерства, отговарящи за спорта, европейски и международни спортни федерации, олимпийски комитети, спортисти, треньори и доброволци.
Дискусиите ще обхванат различни теми от честност и инвестиции в европейския спорт, през насърчаване на солидарността и конкурентното развитие, до психичното здраве в спорта.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

