Панатинайкос спечели голямото дерби на гръцкия баскетбол, побеждавайки Олимпиакос с Александър Везенков в състава си със 78:71 в мач от 4-ия кръг на местното първенство.

На стадиона на мира и дружбата в Пирея двата гранда изиграха много завързана първа четвърт, която завърши 23:23. В следващите 10 минути гостите от ПАО бяха по-ефективни и до полувремето поведоха с 10 точки. В третата част Везенков и компания наваксаха малка част от изоставането си, но това се оказа недостатъчно, тъй като последната четвърт завърши наравно и така Панатинайкос се поздрави с успеха в дербито с Олимпиакос.

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков бе най-резултатен за домакините, завършвайки мача с 19 точки, 7 борби и 1 асистенция за 33 минути на паркета, но това не бе достатъчно за тима му да стигне до успеха.

За победителите Кендрик Нън вкара 25 точки и добави 4 борби и 3 асистенции за 38 игрови минути, докато Лоренцо Браун се отчете с 18 точки, 7 борби и 2 асистенции за 35 минути в игра за ПАО.