Везенков помогна за успех на Олимпиакос в гръцкото дерби

Олимпиакос с Александър Везенков спечели първото гръцко дерби за сезона в баскетболната Евролига. Тимът надигра Панатинайкос със 71:78 (12:22, 23:22, 22:18, 14:16) в среща от втория кръг на най-силния клубен европейски турнир. Успехът е първи за "червено-белите" от началото на сезона, след като отстъпиха на Жалгирис в първия кръг.

#????????????????????????????????????????????????????????????

Публикация, споделена от Olympiacos B.C. (@olympiacosbc) на

Везенков игра 20 минути в мача, които бяха разпределени в две четвърти - втората и последната. Най-добрият ни баскетболист помогна за победата на тима си с 9 точки, 8 борби (4 в нападение), 1 асистенция и 2 отнети топки.  Ветеранът Йоргос Принтезис бе най-полезен за успеха със 17 точки, а Шакил МакКисик добави 10.

В следващия кръг Олимпиакос приема високолетящия Олимпия (Милано) на 14 октомври, а Панатинайкос гостува на френския АСВЕЛ (Вильорбан) ден по-рано.