Олимпиакос се наложи като гост над Кардица със 77:61 (19:14, 27:14, 16:18, 15:15) в мач от третия кръг на гръцкото баскетболно първенство. Българската звезда на „червено-белите“ Александър Везенков отново бе най-резултатен за своя тим, като се отчете с 20 точки за само 18 минути на паркета в двубоя.

След този успех Олимпиакос остава лидер с три победи в три мача от началото на сезона, докато Кардица е на дъното без спечелен двубой.

Двубоят започна равностойно, но още в средата на първата четвърт Олимпиакос осъществи серия от седем безответни точки, след която поведе с 15:8, а в края на частта гостите имаха аванс от 19:14. На старта втората част воденият от Йоргос Барцокас дръпна с 15 точки разлика при 32:17, а на полувремето Олимпиакос водеше с 46:28.

Кардица започна да топи пасива си на старта на третата четвърт, като тимът намали изоставането си до 8 точки при 40:48. Преди старта на последната четвърт обаче, разликата отново набъбна до 16 точки в полза на Олимпиакос – 62:46. В четвъртата част двубоят се доиграваше, като Александър Везенков и компания закономерно се поздравиха с успеха.

Най-полезен за успеха на Олимпиакос бе Александър Везенков, който завърши срещата с 20 точки и 3 откраднати топки при 78% успеваемост на стрелбата от игра за 18 минути на паркета. Никола Милутинов реализира 12 точки, докато Алек Питърс и Янулис Ларендзакис добавиха по 11.

Най-резултатен за Кардица бе Мат Люис със своите 17 точки, а Нейт Уотсън добави 16.