Кандидатът за Барселона Виктор Фонт отправи директни нападки към Жоан Лапорта, заявявайки, че бъдещето на връзката между клуба и най-голямата му легенда Лионел Меси, е застрашено под негово управление.
Фонт планира да направи Меси почетен президент на Барселона, ако спечели изборите.
Обвинения към Лапорта за раздялата с Меси
Фонт е категоричен, че начинът, по който Меси напусна, е недостоен за неговия принос към клуба.
„Лео Меси не може да се сбогува с Барселона със снимка и всичките му трофеи зад гърба. Той трябва да се сбогува на терена, играейки, както ни е вълнувал. И феновете на Барса трябва да са наясно, че това никога няма да се случи, ако Жоан Лапорта спечели тези избори и отново управлява клуба.“
План за достойно изпращане
Вместо студена раздяла, Фонт има ясна визия как трябва да изглежда последната поява на Меси пред каталунската публика. Той предлага конкретно събитие, което да почете кариерата на нападателя.
Прощален мач: Фонт предлага организирането на специален мач на „Spotify Камп Ноу“ след Световното първенство. Това би дало възможност на феновете да изразят своята благодарност и да видят своя идол на терена.
Революционна търговска идея: Марките "Меси" и "Барса"
Освен емоционалната страна на въпроса, Фонт вижда и огромен икономически потенциал в бъдещото сътрудничество. Неговата идея е вдъхновена от един от най-успешните спортни брандове в историята.
„В търговската част предлагам да комбинираме марката „Меси“ с марката „Барса“, което би ни дало огромен икономически потенциал, в най-чистия стил на Джордан и Nike.“
Това предложение цели да създаде дългосрочно партньорство, което да носи приходи и да поддържа връзката между играча и клуба жива, дори и след края на състезателната му кариера.
Меси като олицетворение на ценностите на клуба
За Фонт, Лионел Меси е повече от просто футболист. Той е символ на идентичността на Барселона.
„Ценностите на Лео отразяват какви сме ние, феновете на Барса. Ангажиран, лидер, честен и човек, който много обича Барса. Той е най-известното лице на барселонизма.“
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS


