Виляреал изненада Реал Сосиедад в Сан Себастиан (ВИДЕО)

Виляреал бе тотално надигран, но постигна изненадваща победа с 3:1 при гостуването си на Реал Сосиедад от 26-ия кръг на Ла Лига. Така „жълтата подводница“ събра 29 точки на 12-ото място, а „чури-урдин“ остава на шестата позиция с 40.

В 17-ата минута Гонсало Гедеш овладя в наказателното поле и стреля по земя, но Алекс Ремиро изби в корнер. Центрирането от ъгловия удар бе към Раул Албиол, който отклони за Санто Комесаня, а той с глава даде аванс на гостите.

Реал Сосиедад натисна и в края на първата част стигна до две чисти голови ситуации. В 40-ата минута Хави Галан стреля към долния ляв ъгъл, но бе блокиран. В добавеното време Арсен Захаеян шутира от пряк свободен удар, но в аут.

Втората част започна по мечтан начин за Виляреал и гостите реализираха второ попадение в 47-ата минута. Алекс Баена центрира в наказателното поле към Санти Комесаня, който засече топката и отбеляза второто си попадение в срещата.

Реал Сосиедад създаде още куп положение и логично в 86-ата минута стигна до гол. Отскочила топка падна на крака на Микел Мерино, който я насочи към левия ъгъл и отбеляза за 1:2.

Дълбоко в добавеното време на срещата Виляреал сложи точка на спора с трето попадение. Гонсало Гедеш навлезе в наказателното поле и намери Александър Сьорлот, който с удар в долния ляв ъгъл наказа бившия си тим и оформи крайното 1:3.