Виляреал съсипа скромни галисийци за Купата на Краля

Виляреал стартира с разгром участието си в турнира за Купата на Краля след като в първия кръг унищожи скромния галисийски тим Виктория като гост с 8:0. По този начин момчетата на Унай Емери се класираха за втория круг на туринра. Головете в мача, игран на стадион „Риасор“ бяха дело на Алберто Морено, който вкара две попадения, Айса Манди, Пако Алкасер, Саму Чуквуезе, Жерар Морено, Булайе Диа и Никита Йосифов.

За мача с играещия в шестото ниво на испанския футбол тим, Унай Емери заложи на някои от своите резерви.

Преди да измине първия половин час на мача Виляреал вече водеше с 3:0. На два пъти се разписа Алберто Морено, а един гол добави Айса Манди, който засече центриране от ъглов удар. Десет минути по-късно Пако Алкасер реализира четвъртия гол, като се възползва от грешка в защита на нискоразредния отбор.

В началото на второто полувреме Чуквуезе също се разписа със силен удар, предшестван от страхотно движение без топка на Дани Раба, който освободи пространство за нападателя. Последваха нови три гола, като първо влезлият в игра Жерар морено се разписа в 73-ата минута, когато с глава засече центриране от корнер на Алберто Морено.

Между 82-ата и 87-ата минута паднаха нови два гола, като първо се разписа Булайе Диа, а след това същото стори и дебютанта Никита Йосифов.

По този начин Виляреал безпроблемно се класира напред в турнира и ще чака, за да разбере кой ще бъде следващия му съперник.