Манчестър Юнайтед изпусна две дузпи, но въпреки това победи с 3:1 Норич като гост. В герой за "канарчетата" можеше да се превърне вратаря Тим Крул, който хвана и двете дузпи, които Стюър Атуел отсъди, но от друга страна той допусна 3 попадения.

Ливърпул допусна ранен гол, измъчи се, но победи

В 21-ата минута Скот МакТоминей вкара първото попадение за Манчестър. Той се оказа най-съобразителен в наказателното поле на съперника след центриране от дясно и последвало меле. МакТоминей докопа топката и със зверски удар я вкара в мрежата на Тотнъм. Това се оказа и гол номер 2000 за Манчестър Юнайтед във Висшата лига. Припомняме, че през 2011 година Димитър Бербатов реализира гол номер 1500.

Първата спорна ситуация дойде в 29-ата минута, когато Даниел Джеймс падна в наказателното поле след съприкосновение с Бен Годфри. Първоначално Стюърт Атуел не отсъди дузпа, но след преглед на ВАР системата посочи бялата точка. Въпреки това отсъждането на Атуел остава доста спорно, тъй като според доста специалисти основания за дузпа нямаше. Маркъс Рашфрод стреля, но Тим Крул спаси. Само минутка по-късно обаче той се реабилитира. Джейм даде перфектен извеждащ пас към Рашфорд, който излезе сам срещу вратаря и реализира за 2:0.

Минута преди почивката Юнайтед получи втора дузпа. Този път тя бе отсъдена за очевидна игра с ръка, която обаче Атуел първоначално не видя и трябваше отново да се намесва ВАР системата. Зад топката застана Антони Марсиал, но Крул отново спаси. Така холандецът стана първият вратар във Висшата лига от 2016 година насам, който спасява две дузпи в един мач. За последно това бе правил Мартен Стекеленбург в мача Евертън - Манчестър Сити.

В 76-ата минута Антони Марсиал получи добър пас с пета от Маркъс Рашфорд и от малък ъгъл вкара третия гол в мача. Така Марсиал и Рашфорд влязоха в историята като първата двойка футболисти в Англия, които пропускат дузпи и вкарват голове в един и същ мач.

Две минути преди края домакините все пак намалиха чрез Ернандес, който се разходи през защитата на Юнайтед и реализира.