Ливърпул се върна на победния път, но се измъчи здраво в домакинството си срещу Тотнъм за крайното 2:1. Мърсисайдци допуснаха гол още в 48-ата секунда на двубоя. В първата атака на шпорите Сон стреля, топката рикошира в защитник на Ливърпул, удари се в гредата и се върна в наказателното поле, където Хари Кейн я засече и вкара в мрежата. По този начин голмайсторът на Тотнъм се превърна в третия футболист в историята, който вкарва гол на Анфлийд в рамките на първите 60 секунди. Преди него с това могат да се похвалят само Мат Елиът за Лестър през 1997 година и Оливе Дакур от Евертън 2 години по-късно.

Ранният гол опари Ливърпул и домакините тръгнаха във вихрени атаки. До почивката те създадоха един куп голови положения, но на терена имаше един човек - Пауло Газанига. Аржентинецът, който играе на мястото на контузения Уго Лорис, направи куп спасявания, които оставиха резултатът непроменен до края на полувремето. Газанига спаси шутове на Салах, Фермино и Робъртсън. Една от най-чистите ситуации бе в 27-ата минута, когато двойно подаване между Фермино и Салах завърши с изстрел на египтянинът, Газанига спаси, топката се върна у Фермино, който също стреля, но аржентинецът отново бе на мястото си. Малко по-късно удар на Ван Дайк също бе отразен от Газанига.

Второто полувреме започна така, както завърши първото - с натиск на Ливърпул. Той се увенча с успех в 52-ата минута, когато Джордън Хендерсън все пак успя да изравни. Капитанът на Ливърпул получи топката в наказателното поле на съперника и с левия крак по диагонала я вкара в мрежата. Това бе първи гол на Хендерсън от 1414 дни на Анфлийд. Предишният път когато той се разписа на този стадион бе  през декември 2015 година срещу УБА.

Вратар хвана две дузпи на Юнайтед, но това не помогна

Победното попадение за Ливърпул падна в 75-ата минута, когато реферът отсъди дузпа за домакините. Орие извърши нарушение срещу Мане и това бе достатъчно на Антъни Тейлър да посочи бялата точка. Мохамед Салах застана зад топката и не остави шансове на Газанига.

До края на срещата Тотнъм опита да изравни, но няколко добри голови ситуации бяха отразени от Алисон. В края на среща дори Газанига влезе в наказателното поле на Ливърпул при изпълнение на ъглов удар, но но изненада не се стигна.

Мачът на Анфийлд бе под номер 200 за  Маурисио Почетино във Вишата лига като треньор на Тотнъм.

Ливърпул продължава да е лидер в класирането с 28 точки от 10 мача, като единствената издънка до сега бе в предишния кръг срещу Манчестър Юнайтед.