Арсенал пропиля преднина от два ранни гола и завърши наравно 2:2 с Кристъл Палас в двубой от 10-ия кръг на Висшата лига. Двамата централни бранители на „артилеристите“ Сократис Папастатопулос и Давид Луис дадоха преднина от два гола на домакините, но Лука Миливойевич и Джордан Аю донесоха точката на „орлите“.

С допуснатото реми Арсенал е пети и вече изостава на 12 точки от лидера в класирането Ливърпул, който е с 28.

Ливърпул допусна ранен гол, измъчи се, но победи

Още в 7-ата минута Арсенал поведе в резултата с гол на Сократис Папастатопулос. Гъркът се възползва от разбъркване след центрира от ъглов удар и успя да реализира за 1:0. Само две минути по-късно отново след корнер отляво на вратата, пазена от Уейн Хенеси, се разписа другият централен защитник на лондончани Давид Луис. Лаказет центрира, с топката играха двама футболисти и тя достигна до бразилеца, който нямаше проблем да вкара за 2:0.

Домакинският натиск продължи. В 12-ата минута Александър Лаказет стреля от границата на наказателното поле, но Хенеси се намеси чудесно и предотврати трети гол в своята мрежа.

Срещата вървеше по вкуса на „топчиите“ и дори изглеждаше, че до някаква степен победителят е решен, но в 30-ата минута Калъм Чембърс препъна Уилфред Заха в наказателното поле. Главният съдия Мартин Аткинсън се посъветва за момент с ВАР преди да посочи бялата точка. Зад топката застана Лука Миливойевич и сърбинът не сбърка. Така преднината на Арсенал бе намалена до само един гол (2:1).

В 52-ата минута резултатът бе изравнен. Джеймс МакАртър проби по левия фланг на нападението, преодоля противников защитник и центрира на втора греда. Там Давид Луис изпусна Джордан Аю, а ганаецът вкара с глава за 2:2.

Домакините изглеждаха шокирани от случилото се и им трябва малко време да се съвземат. В 72-ата минута опасен изстрел отправи Александър Лаказет, но топката срещна страничния стълб на вратата.

Малко повече от пет минути преди изтичането на редовните 90 „артилеристите“ отново вкараха след изпълнение на ъглов удар. Центрирането от корнера предизвика истински хаос в наказателното поле на „орлите“, от който се възползва гръцкият бранител Сократис Папастатопулос. Топката попадна в краката му след лошо изчистване и той реализира с плътен шут. Празненствата на „Емирейтс Стейдиъм“ обаче не продължиха дълго, защото ВАР се намеси и голът бе отменен поради извършено нарушения по време на създалия се карамбол.

До края Арсенал застраши вратата на Палас след още един ъглов удар. Давид Луис засече, но изстрелът му бе отразен от стража Хенеси.

В следващия 11-ти кръг на английското първенство лондончани приемат Уулвърхемптън.

Малко по-рано през деня Нюкасъл и „вълците“ завършиха при равенство 1:1 в мач от английския шампионат, провел се на „Сейнт Джеймсис Парк“. „Свраките“ поведоха с 1:0 в 37-ата минута чрез Джамал Ласелс. Последва силен натиск от страна на гостуващия тим, който се отплати в 73-ата минута, когато резултатът бе изравнен. Автор на попадението бе Джонатан Кастро. Малко след това Нюкасъл остана с човек по-малко, след като червен картон бе показан на Шон Лонгстаф, но все пак това не се отрази върху крайния резултат от срещата 1:1.