Айнтрахт Франкфурт ще се изправи срещу Левски на 24 август (четвъртък) в първия си плейофен мач за влизане в груповата фаза на Лигата на конференциите. Двубоят на Националния стадион „Васил Левски“ е с начален час 20:00 часа. „Орлите“ обаче не могат да се похвалят с „български опит“, тъй като скромната визитка се свежда до 1 играч и 1 двубой за Айнтрахт Франкфурт в България.

1 играч – Петър Хубчев

Единственият българин, който е играл за Айнтрахт Франкфурт е Петър Хубчев. Той е тясно свързван и с двата опонента в плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите, тъй като е бил футболист и на двата отбора, както и е бил треньор в Левски и Айнтрахт Франкфурт II.

Петър Хубчев преминава в Айнтрахт Франкфурт през 1997 година и играе в тима до оттеглянето си от професионалния футбол през 2003 година. 59-годишният българин има общо 158 мача за Айнтрахт Франкфурт, а 111 от тях са за представителния отбор на „орлите“.  Хубчев е ставал и шампион във Втора Бундеслига с Айнтрахт Франкфурт през 1998 година. Той е играл за Левски между 1989 и 1993 година, когато след „сините“ заиграва за германския Хамбургер, от който се присъединява към „орлите“.

Като треньор Петър Хубчев се завръща в Айнтрахт Франкфурт през 2006 година, за да поеме дублиращия отбор на „орлите“, който води в продължение на един сезон. Като наставник 59-годишният българин води и Левски през сезон 2019/20.

1 мач – Гостуването на Айнтрахт в Пловдив

Айнтрахт Франкфурт има един единствен мач срещу български тим, а любопитната подробност е, че „орлите“ гостуват в България. Германският тим свързва визитата си в Пловдив с положителни спомени, които със сигурност ще се опита да пренесе и в четвъртък срещу Левски.

На 24 септември 1995 година Айнтрахт Франкфурт побеждава с 4:0 Спартак Пловдив на стадион „Тодор Диев“. Двубоят е част от турнира Интертото, който вече не съществува.

Но как протича двубоя? Мачът започва с пълна доминация за германския гранд, който в 14-ата минута вече води с 2:0 с попадения на Манфред Бинц и Торстен Легат. До края на първото полувреме Мирко Дикхаут вкарва третото попадение за Айнтрахт Франкфурт. В 76-ата минута на двубоя тогава Ян Фурток, който се появява от резервната скамейка вкарва последния гол за Айнтрахт и оформя крайното 4:0.

Как са изглеждали съставите на двата отбора?

Спартак Пловдив: Борислав Драгомиров, Йонко Неделечв, Нено Ненов, Пламен Луков, Стефан Тенев, Арташес Адамян, Николай Николов, Костадин Герганчев, Гошо Петков, Николай Праматаров, Петър Шопов

Треньор: Георги Дерменджиев

Айнтрахт Франкфурт: Ока Николов, Манфред Бинц, Уве Биндевалд, Слободан Комлйенович, Дитмар Рот, Какхабер Шададзе, Мирко Дикхаут, Матиас Дворшак, Торстен Легат, Михел Анчич, Матиас Бекер

Треньор: Карл-Хайнц Кьорбел

Илия Груев пред Дарик: Айнтрахт иска ролята си на фаворит и няма да подцени Левски

16 години по-късно Левски се връща там, където написа „Синята приказка“ и влезе в групите на ШЛ

Официално: Отложиха Арда - Левски

Системата прегря, сървърите паднаха: страхотен интерес за Левски - Айнтрахт

Песни и опашки - феновете на Левски отново изумиха (ВИДЕО)

Бивш вратар на Байерн и Локо Пд: Айнтрахт го чака труден мач с Левски в София, всичко е възможно (ВИДЕО)

Български национал от Германия: Най-сериозният проблем за Левски ще е публиката във Франкфурт