Италия и Белгия не се победиха и завършиха наравно 2:2 в мач от третия кръг на Група А2 на Лигата на нациите, игран на „Стадио Олимпико“ в Рим. „Скуадрата“ имаше аванс от 2:0, но остана с 10 души и го изпусна. Италианците са лидери в класирането със 7 точки, а „червените дяволи“ – трети с 4.

Домакините излязоха напред в резултата още в първата минута. Федерико Димарко пусна убийствено подаване за Андреа Камбиазо, който с хубав завършващ удар прати топката в мрежата за 1:0.

В 24-ата минута Италия отбеляза и второ попадение. Камбиазо овладя тънко подаване в наказателното поле и стреля към десния ъгъл, но Коен Кастел спаси брилянтно, а при добавката Матео Ратеги не сгреши – 2:0.

В 40-ата минута Лоренцо Пелегрини остави „Скуадра Адзура“ с човек по-малко, след като получи директен червен картон за грубо влизане в краката на противников играч. Ситуацията бе гледана няколко минути с ВАР.

Белгия много бързо успя да се възползва от численото си превъзходство и още в 42-рата минута намали изоставането си. Леандро Тросар намери на чиста позиция Максим де Каупер, който с шут в десния ъгъл намали до 1:2.

В 61-вата минута логичното се случи и Белгия изравни резултата срещу десет от Италия. Ваут Фаес сервира топката на Леандро Тросар в наказателното поле, а играчът на Арсенал в врътна към десния ъгъл, преодолявайки Джанлуиджи Донарума за 2:2.

До края на срещата Белгия натисна в търсене на пълен обрат и трите точки, но не успя да отбележи наново и в крайна сметка двубоят в италианската столица завърши без победител.

Франция се справи с Израел без да си дава зор

РЕЗУЛТАТИ ОТ ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ

ЛИГА B, ГРУПА 2

ФИНЛАНДИЯ - ИРЛАНДИЯ 1:2
(1:0 Йоел Похянпало 17‘, 1:1 Лиъм Скейлс 57‘, 1:2 Роби Брейди 88‘)

ЛИГА B, ГРУПА 3

АВСТРИЯ - КАЗАХСТАН 4:0
(1:0 Кристоф Баумгартнер 10‘, 2:0 Филип Линхарт 53‘, 3:0 Марсел Забицер 56‘, 4:0 Матиас Зайдъл 79‘)

НОРВЕГИЯ - СЛОВЕНИЯ 3:0
(1:0 Ерлинг Холанд 7‘, 2:0 Александър Сьорлот 52‘, 3:0 Ерлинг Холанд 62‘)

ЛИГА C, ГРУПА 4

ЛАТВИЯ - СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ 0:3
(0:1 Яни Атанасов 35‘, 0:2 Лирим Камили 70‘, 0:3 Елиф Елмас 90‘+3‘)

ФАРЬОРСКИ ОСТРОВИ – АРМЕНИЯ 2:2
(1:0 Ян Беняминсен 37‘, 1:1 Лукас Зелараян 44‘, 2:1 Йоанес Бярталио 85‘, 2:2 Гор Манвелян 90‘+3‘)