Гърция изненадващо победи Англия с 2:1 на „Уембли“ в мач от третия кръг на Група B2 от Лигата на нациите. Южните ни съседи са лидери с пълен актив от 9 точки, докато „Трите лъва“ са втори с 6. Ирландия взе първи 3 точки след успех с 2:1 над Финландия като гост в другия двубой.

В 11-ата минута топката влезе в английската врата, след като Константинос Мавропанос се разписа, но попадението му не бе признато заради засада.

В 22-рата минута Коул Палмър бе изведен на чиста позиция, но не успя да се разпише, след като стреля много високо над вратата на Гърция.

Второто полувреме започна по мечтан начин за гърците, които излязоха напред в резултата в 49-ата минута. Вангелис Павлидис направи индивидуален рейд, след което прати топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

Час игра след началото на срещата ново попадение за Гърция не бе признато заради засада, като отново Павлидис прати топката в английската врата, но този път радостта му бе помрачена.

В 61-вата минута Англия бе близо до изравнително попадение, след като Оли Уоткинс засече центрирана топка в наказателното поле, но ударът му премина над напречната греда.

В 82-рата минута трети гол на Гърция не бе зачетен. Джордан Пикфорд сгреши при изнасянето на топката и я подари на Димитриос Янопулис, той продължи за Христос Цолис, който намери Павлидис на чиста позиция и нападателят вкара, но бе в нередовна позиция.

Пет минути по-късно Англия все пак стигна до изравнително попадение. Доминик Соланке получи топката на десния фланг и я върна към Джуд Белингам на границата на наказателното поле, а халфът на Реал Мадрид с елегантен шут с по-слабия си десен крак се разписа за 1:1.

В четвъртата минута от добавеното време Гърция все пак се добра до победата. Вангелис Павлидис се възползва от разбъркване в наказателното поле на Англия, преодоля двама бранители и с удар по земя оформи крайното 2:1 в полза на гостите.

Всичко се обърна с главата надолу за Италия срещу Белгия (ВИДЕО)

РЕЗУЛТАТИ ОТ ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ

ЛИГА B, ГРУПА 2

ФИНЛАНДИЯ - ИРЛАНДИЯ 1:2
(1:0 Йоел Похянпало 17‘, 1:1 Лиъм Скейлс 57‘, 1:2 Роби Брейди 88‘)

ЛИГА B, ГРУПА 3

АВСТРИЯ - КАЗАХСТАН 4:0
(1:0 Кристоф Баумгартнер 10‘, 2:0 Филип Линхарт 53‘, 3:0 Марсел Забицер 56‘, 4:0 Матиас Зайдъл 79‘)

НОРВЕГИЯ - СЛОВЕНИЯ 3:0
(1:0 Ерлинг Холанд 7‘, 2:0 Александър Сьорлот 52‘, 3:0 Ерлинг Холанд 62‘)

ЛИГА C, ГРУПА 4

ЛАТВИЯ - СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ 0:3
(0:1 Яни Атанасов 35‘, 0:2 Лирим Камили 70‘, 0:3 Елиф Елмас 90‘+3‘)

ФАРЬОРСКИ ОСТРОВИ – АРМЕНИЯ 2:2
(1:0 Ян Беняминсен 37‘, 1:1 Лукас Зелараян 44‘, 2:1 Йоанес Бярталио 85‘, 2:2 Гор Манвелян 90‘+3‘)