Грузия поднесе изненадата в група „В“ на световните квалификации в зона Европа, побеждавайки Швеция с 2:0, с което дават невероятен шанс на Испания да се класира директно на Мондиала в Катар догодина.

Хеттрик на Енис Барди доближи Северна Македония до Мондиала в Катар

Шведите наситснаха своя съперник още от първата минута, като през първото полувреме достигнаха до две 100-процентови ситуации – първо след удар с глава на Златан Ибрахимович, след което Александър Исак остана очи в очи с Гиорги Лориа, но вратарят на Анортозис спаси и първата част завърши при нулево равенство.

Натискът на „Тре Кронур“ продължи и през второто полувреме, но гол във вратата на Лориа така и не падаше. В 61-та минута на мача все пак попадение в срещата падна, но не във вратата на Грузия, а в тази на Швеция. Квича Кварцкелиа остана сам срещу Робин Олсен и с удар от малкото наказателно поле откри резултата. Четвърт час преди края на редовното време домакините вкараха и второ попадение, като негов автор отново бе Кварцкелиа, който отново бе останал очи в очи с Олсен.

С победата Грузия събира 7 точки, с което завършва на четвърто място в групата, освен ако Косово не победи с 4 гола разлика при гостуването си на Гърция. Шведите пък пропуснаха възможността да направят решителната крачка към Мондиала догодина и сега ще се надяват или на грешка на Испания в Гърция, или на задължителна победа в прекия двубой с „Ла Фурия“ в Севиля, тъй като остава с 15 точки и мач повече от „Ла Роха“, които от своя страна имат 13 точки.