Италия спечели с 2:0 гостуването си на Литва в мач от група C на световните квалификации. „Скуадра адзура“ не остави никакви шансове на съперника си, но в типично свой стил вкара само два гола.

Точни за италианците бяха Стефано Сенси и Чиро Имобиле от дузпа.

След успеха селекцията на Роберто Манчини е едноличен лидер в групата с актив от 9 точки. Втори е Швейцария с 6, а третото място делят България и Северна Ирландия. Националите ни завършиха наравно 0:0 с ирландците в столицата Белфаст и завоюваха първата си точка. На последното място остава Литва, който все още е с 0 пункта.

България измъкна точка от Северна Ирландия в Белфаст

Първата възможност във Вилнюс се откри пред гостите от Италия в 10-ата минута, когато Лоренцо Пелегрини стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

Италианците владееха топката, но трудно създаваха опасности за противниковата врата. В 41-вата минута Емерсон си освободи пространство за удар от границата на наказателното поле и стреля, но Томас Шведкаускас спаси.

След почивката гостите значително вдигнаха оборотите и стигнаха до гола. В 48-ата минута Сенси пое на границата на наказателното поле и с брилянтен удар отбеляза за 1:0.

Секунди по-късно Федерико Бернардески и Чиро Имобиле пропуснаха да удвоят преднината на родината си. Двамата пропуснаха от чисти стрелкови позиции.

В 57-ата минута Имобиле проби и стреля, но не намери целта. Италия продължаваше да натиска, без да дава шансове на домакините, които играеха дефанзивно и очакваха своя шанс на контраатака.

„Скуадра адзура“ стигна до втория гол, чрез който си реши мача, дълбоко в добавеното време. Гостите получиха правото на дузпа, която бе реализирана от Имобиле. Така бе оформен крайният резултат 2:0 в полза на италианците.