Полша победи Чили с 1:0 в последния си приятелски мач преди Мондиала в Катар. Двубоят се изигра на стадион „Войска Полскиего“ в столицата Варшава. Единственото попадение в срещата бе дело на Кжищоф Пионтек в 85-ата минута на срещата.

Специална Бонус игра от efbet за Световното първенство

Двубоят започна с натиск на гостите от Чили. Марселино Нунес блесна с прекрасно докосване, с което пое подаване в наказателното поле на Полша в 2-ата минута. Той шутира, но ударът бе спасен от Лукаш Скорупски.

Артуро Видал имаше възможност да открие резултата в 31-ата минута. Той се възползва от свободно пространство и след центриране шутира. Скорупски отново внимаваше и отрази.

Кжищоф Пионтек получи центриране от ъглов удар Якуб Кивиор в 85-ата минута. Нападателят стреля и отбеляза единственото попадение в срещата.

Полша попадна в Група С на Световното първенство, където са още отборите на Аржентина, Мексико и Саудитска Арабия.