Отборът на Серевна Ирландия постигна гръмка победа с 4:1 при гостуването на Литва в нашата група на Световните квалификации. Именно Литва е следващият съперник на България, с който ще играем в неделя.

За първи път в историята: България взе точка от Италия на Апенините (ВИДЕО)

Мачът наглед бе равностоен с поделен превес на владеене на топката. Домакините от Литва дори създадоха повече на брой голови ситуации, но пък гостите уцелиха вратата повече пъти и извадиха добър коефициент на полезно действие – 6 точни удара – 4 гола.

Първият гол в мача отбеляза Даниъл Бътлър в 20-ата минута, който получи пас от Уошингтън.

Асистентът за първия гол Конър Уошингтън сам реализира второто попадение, след като се разписа от дузпа.

Домакините върнаха един гол в 54-ата минута. Тогава точен бе Баравикас.

Футболистите на Литва имаха златен шанс да изравнят в 63-ата минута, но Новиковас изпусна дузпа, а това се оказа фатално. Само 4 минути след 11-метровият наказателен удар гостите вкараха и трети гол, а негов автор бе Лейвъри.

Крайното 4:1 отбеляза Пади МакНеър от дузпа в 82-ата минута. Играчът на Мидълзбро нямаше проблеми да вкара от 11-те метра.

Треньорът на Северна Ирландия направи всички свои смени в мача именно след изпълнението на дузпата.

Това бе и първа победа на Северна Ирландия в групата, която събра 4 точки и зае третото място в класирането.

Англия вкара 4 на Унгария само за полувреме (ВИДЕО)