Шотландия победи Дания в дербито на върха в група "F" на световните квалификации, но въпреки това ще трябва да играе бараж, за да си осигури участие на Мондиала в Катар догодина. Срещата в Глазгоу завърши при резултат 2:0 за домакините, като попаденията реализираха Джон Сутар и Че Адамс.

Гостите от Дания започнаха по-добре срещата, като още до 16-ата минута създадоха две добри положения, но с пропуски се отчетоха Даниел Вас и Андреас Кристенсен. В 23-ата миинута Че Адамс можеше да изведе Шотландия напред в резултата, но ударът му в долния десен ъгъл бе отразен от Каспер Шмайхел.

В 35-ата минута домакините най-накрая поведоха. След отлично изпълнение на корнер Лиам Купър надскочи всички и стреля с глава. Топката стигна до Джон Сутар, който от близко разстояние се разписа за 1:0.

След почивката двата тима намалиха оборотите, което означаваше, че интересните положения пред една от двете врати ще липсват. Датчаните отправиха сериозен удар в 54-ата минута чрез Андреас Корнелиус, който стреля с глава, но стражът на Шотландия внимаваше и спаси.

В 86-ата минута Шотландия вкара втори гол. Стюарт Армстронг намери отлично Че Адамс в наказателното поле. Нападателят овладя добре топката и с прецизен удар в десния ъгъл се разписа.

След успеха си Шотландия зае второ място в крайното класиране с 23 точки. Лидер е Дания с 27. Трети пък е Израел с 16.