Един от малкото стадиони за Световното първенство в Катар, на които се играят мачове на клубен тим, е „Ахмад Бин Али“. Това е домът на два футболни клуба от страната – Ал-Раян и Ал-Харития, който е построен от индийска и катарска компания, ставайки четвъртият завършен стадион за най-големия футболен форум на планетата.
1500 x 50 лв. всеки ден до края на Световното първенство по футбол
Кръстен на емира на Катар между 1960 и 1972 г. Ахмад бин Али Ал Тани, първият стадион „Ал-Раян“ е открит през 2003 г., но е съборен през 2015 г., за да може на негово място да бъде издигнато новото, ултрамодерно съоръжение, което струва на организаторите 360 милиона долара.
Вместо 21 хиляди, то е с капацитет от 40 хиляди седящи места. Старият стадион в Ум Ал Афаеи така и не бива похабен, като между 80 и 90% от материалите от него биват използвани при строежа на новата арена.
Нейната фасада е направена така, че да служи като огромен екран, показващ случващото се на терена, като на външната стена на „Ахмад Бин Али“ могат да се прожектират реклами и новини, които носят сериозни доходи на собственика на съоръжението, построено на 20 километра от Доха.
Мачове от Мондиала, които ще се играят на него:
21 ноември, САЩ – Уелс, Група „B“
23 ноември, Белгия – Канада, Група „F“
25 ноември, Уелс – Иран, Група „B“
27 ноември, Япония – Коста Рика, Група „E“
29 ноември, Уелс – Англия, Група „B“
1 декември, Хърватия – Белгия, Група „F“
3 декември, 1/8-финал
Градът, в който се намира този стадион – Ум Ал Афаеи, е историческият център на Катар, където местните са изключително привързани към историята си и с радост я споделят със своите гости.
Дизайнът на стадиона и този на околните сгради отразява аспекти на местната култура и традиции. Екстериорът на 40-хилядното съоръжение отразява вълните на пясъчните дюни, докато сложните геометрични шарки отразяват красотата на пустинята, местната флора и фауна, както и на местната и международна търговия.
Около стадиона има шест футболни тренировъчни игрища, игрище за крикет, писта за конна езда, писта за колоездене, оборудване за фитнес и лекоатлетическа писта, които изграждат цялостен спортен комплекс, който може да се използва активно и след края на Мондиала.
Както и при повечето от другите, така и при стадион „Ахмад Бин Али“ домакините ще се постараят да не похабяват използваните за изграждането му материали. Капацитетът му ще бъде намален до 20 000 седящи места, като премахнатите седалки ще бъдат изпратени в развиващи се държави, където да бъдат използване на други стадиони.