Уругвай загуби с 0:2 от Португалия в мач от Група „H“ на Световното първенство в Катар. Двубоят не започна много добре за „урусите“, които бяха надиграни през първото полувреме, но успяха да запазят нулевото равенство.

1500 x 50 лв. всеки ден до края на Световното първенство по футбол

След почивката обаче, те допуснаха два гола и макар да имаха положения, те бяха много по-малко от тези на „мореплавателите“.

Срещата не започна никак добре за един от основните футболисти на тима – Родриго Бентанкур. Той си изкара жълт картон още в 6-ата минута. По-точно – той бе официално предупреден след изминаването на 5:43 минути.

Така футболистът на Тотнъм стана футболистът, който си е изкарал най-ранният жълт картон до момента на Мондиала в Катар.

На фона на това обаче, Бентанкур постави и друг рекорд, който е повече от добър. Той отне топката цели 19 пъти по време на целия мач. Това е рекорд за футболист на Световните първенства през този век.