Тотнъм продължава да затъва във Висшата лига с представянето си. „Шпорите“ допуснаха четвърта загуба в последните пет мача, отстъпвайки с 1:2 при домакинството си на Уест Хем от 15-ия кръг на първенството. Тотнъм отново поведе в резултата, но допусна обрат в срещата.

Тотнъм излезе напред в резултата в 11-ата минута, когато Педро Поро центрира в наказателното поле на Уест Хем, където Кристиан Ромеро засече топката с глава и я вкара във вратата на Лукаш Фабиански.

Шест минути по-късно „шпорите“ организираха нова атака, при която Сон отправи удар, който обаче бе отразен от Фабиански.

Мохамед Кудус отправи удар от разстояние в 25-ата минута, но Викарио спаси без никакви проблеми.

Джовани Ло Селсо отправи много опасен удар в 35-ата минута, но Фабиански внимаваше и успя да избие.

Пет минути по-късно Ло Селсо центрира остро в наказателното поле на Уест Хем, където Фабиански се намеси, но изпрати топката в Кулушевски, чийто удар бе блокиран от Емерсон, след което Бисума стреля в аут.

Във втората минута на добавеното време на първата част Курт Зума за малко не си отбеляза автогол. Ло Селсо стреля, а Зума се опита да блокира удара му, но след това топката срещна десния страничен стълб на вратата на Фабиански.

Уест Хем успя да изравни резултата в 52-ата минута. Мохамед Кудус стреля, след което Кристиан Ромеро се опита да изчисти топката, но я изрита в свой съотборник, получи се рикошет и попадна в Джаред Боуен, който не пропусна да я прати в мрежата на Викарио за 1:1.

Четири минути по-късно Лукас Пакета стреля, но Викарио внимаваше и спаси.

Тотнъм направи сериозен пропуск в 70-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Уест Хем, Ричарлисон стреля с глава, но на сантиметри встрани от десния страничен стълб на вратата на Фабиански.

В 73-ата минута Педро Поро отправи опасен удар, но Фабиански внимаваше и спаси.

Уест Хем сътвори пълен обрат в срещата в 74-ата минута. Дестини Удоджи сбърка, връщайки една топката назад към Викарио. Пасът за италианския вратар бе слаб, той плонжира опитвайки се да избие топката, но я отклони само и единствено от пътя на атакуващия го Боуен. Топкатап опадна в Джеймс Уорд-Праус, който стреля, но топката се спря в левия страничен стълб на вратата на „шпорите“. Уорд-Праус обаче бе най-съобразителен, притича и вкара топката в опразнената врата.

Тотнъм е пети с 27 точки, докато Уест Хем е девети с 24 точки.

Евертън се отпуши в края и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)