Женският тим на Монтана с победа на Бъдни вечер

Труден мач имаше Монтана 2003 в навечерието на Коледа в Адриатическата лига. Шампионът на България се измъчи в собствената си зала за победа над последния в класирането босненския Орлови със 70:61.

Въпреки че води от началото до края, Монтана така и не успя да се откъсне и да успокои играта. След двуцифрената разлика в първата четвърт в полза на българския тим, Орлови спечели втората и се държеше в мача.

В края на третата и началото на последната четвърт нещата изглеждаха вече доста позитивно за Монтана, преди гостите отново да ги настигнат до едва три точки разлика с 5 минути до края.

Опитният състав на Монтана все пак овладя ситуацията и този път и затвори успешно мача със 70:61.

След две седмици Адриатическата лига се подновява, като Монтана гостува на РМУ Бановичи на 8 януари.