Златан отново блести, но Галакси изпусна успеха

Голмайсторът на Лос Анджелис Галакси Златан Ибрахимович отново се отчете с два гола. Този път жертва бе Сиатъл Саундърс. Срещата обаче завърши 2:2, а Галакси изпусна победата, макар да игра с човек по-малко от 6-та минута.

Домакините започнаха срещата по-добре и създаоха няколко опасни положения, но така и не успяха да се възползват от тях. В 6-та минута обаче останаха с човек по-малко след груба грешка в защита на Стерийс и директен червен картон за футболиста. Въпреки това възпитаниците на Гийермо Скелото бяха по-опасни и получиха дузпа, която бе отменена секунди по-късно след повторения от ВАР. В 42-та минута нападателят на гостите Руидиас откри резултата. В последните секунди на първото полувреме Златан изравни резултата след удар с глава в далечния ъгъл.

През второто полувреме Галакси постигна пълен обрат в 65-та минута. Ибра отбеляза своя гол номер 20 за сезона, след като си спечели дузпа и я реализира. Златан и  компания бяха на път да се поздравят с победата, но груба грешка на вратаря Бингам ги лиши от трите точки. Той излезе, за да пресече дълго подаване и игра с топката с глава, но вместо да я избие напред, тя рикошира от главата на централния защитник Скиелвик и се оплете в собствената му врата. До края на срещата резултатът остана непроменен, а стража на домакините изкупи вината си след отлично спасяване в добавеното време.

ЛА Галакси заемат третата позиция в Западната конференция в МЛС с 41 точки, а Сиатъл Саундърс са пети с актив от 40 точки.