Милуоки Бъкс победи Филаделфия 76-ърс като гост със 124:109 в най-чакания мач на вечерта в Националната баскетболна асоциация. По този начин „елените“ стартираха сезона с успех, и то срещу един от основните си съперници в Източната конференция.

В „Уелс Фарго Сентър“ във Филаделфия домакините взеха крехък аванс след 23:22 в първата четвърт. Следващите 12 минути бяха шеметни за Бъкс, които до полувремето натрупаха аванс от 11 точки (58:47). В третата четвърт гостите затвърдиха преимуществото си, надграждайки с още 8 точки своя аванс в резултата. Филаделфия опита натиск в последната четвърт, но не успя да стопи пасива си и по този начин разочарова своите фенове, напълнили залата.

С основна заслуга за успеха на Милуоки бяха суперзвездите на франчайза – Деймиън Лилард и Янис Антетокумбо. Гардът вкара 30 точки, към които добави 9 борби и 6 асистенции за 38 минути на паркета, докато гъркът реализира дабъл-дабъл – 25 точки, 14 борби и 7 асистенции за 31 минути игра.

За Филаделфия Тайрийз Макси завърши с 25 точки, 6 борби и 3 асистенции за 39 минути в игра, но отсъствието на контузения Джоел Ембийд си каза думата за 76-ърс при загубата от един от основните конкуренти за върха на Изток.