Вицешампионът на България Балкан Ботевград загуби със 78:86 (19:11, 17:17, 25:29, 17:29) от грузинския Кутаиси 2010 у дома в мач от третия кръг в група J на баскетболния турнир за Купата на ФИБА Европа. Загубата бе трета поредна за ботевградчани, а Кутаиси постигна първи успех за актив 1-2.

В „Арена Ботевград“ домакините започнаха стабилно и водеха до средата на последната част, когато гостите измъкнаха победата.

В средата на първата четвърт ботевградчани поведоха с 12:4, запазвайки аванса си до 19:11 след 10 минути игра.

Ботевградчани задържаха водачеството и през втората четвърт, в която гостите от Грузия скъсиха дистанцията до 3 точки при 26:23. Иван Гаврилович обаче веднага реализира за Балкан за ново увеличаване на преднината и на почивката домакините имаха аванс от 36:28.

И в третата част Балкан не отстъпи инициативата, отбивайки опитите на Кутаиси, който в един момент намали до 2 точки пасива си при 52:54. Ботевградани удържаха водачеството, а Андрей Иванов фиксира резултат 61:57 след 30 минути игра в „Арена Ботевград“.

Отборът на Балкан водеше с 67:61 по-малко от осем минути преди края на мача, но Кутаиси постепенно пак се доближи и успя да изравни за 72:72 в средата на частта. Гостите натрупаха преднина от 6 точки при 82:76 при оставащи минута и половина, а домакините не намериха начин за нов обрат.

Георги Боянов и Иван Гаврилович реализираха по 24 точки за ботевградчани, като Боянов добави 7 борби, а Гаврилович – 6.

За Кутаиси 2010 Георги Корсантия направи „дабъл-дабъл“ – 27 точки и 11 борби.

В следващия си мач от турнира за Купата на ФИБА Европа Балкан ще посрещне Билбао на 30 октомври, а преди това на 27 октомври ботевградчани приемат Академик Бултекс 99 в мач от Националната баскетболна лига.