Българският шампион Берое се наложи над тима на Орлови с 91:76 (20:21, 23:20, 22:15, 26:20) като гост в босненския град Баня Лука в четвъртия си мач от Адриатическата лига по баскетбол за жени за сезон 2024/2025.

Отборът от Стара Загора постигна четвърта поредна победа в турнира и продължава без поражение, оглавявайки временното класиране. Орлови допусна трета загуба от три изиграни двубоя.

Изключително равностойно първо полувреме, в което разликата не надхвърли 4 точки за нито един от двата отбора, приключи с аванс от 2 точки – 43:41 в полза на Берое.

След почивката старозагорки овладяха инициативата и успяха да натрупат преднина от 9 точки – 65:56 преди последния период. До края на мача баскетболистките на Берое имаха превъзходство и не позволиха на съперника да опита обрат. Най-голямата разлика в двубоя достигна 17 точки.

Божица Муйович се отличи с 40 точки, 5 борби и 7 асистенции за успеха на българския отбор. Рейчъл Териът се включи с 13 точки, 5 борби и 3 асистенции, докато Александра Петрова добави 11 точки и 7 борби.

В Адриатическата лига за Берое предстои домакинство на словенския Цинкарна на 30 октомври, а в българския шампионат старозагорки ще приемат Рилски спортист на 26 октомври.