Атлетико Мадрид играе при резултат 1:2 срещу Лил в мач от третия кръг на Шампионска лига.

Хосе Мария Хименес допусна нехарактерна грешка още в първите секунди на срещата, което откри много добра възможност пред Матиас Фернандес-Пардо, но ударът му не бе опасен.

Атлетико Мадрид направи много голям пропуск във 2-ата минута. Александър Сьорлот получи пас зад гърба на отбраната на Лил и беше изведен сам срещу Люка Шевалие, но стреля много разочароващо.

Реми Кабала получи повече пространство пред наказателното поле на Атлетико Мадрид в 5-ата минута и реши да стреля, а Хосе Мария Хименес се намеси решаващо и успя да блокира удара му и топката излезе в корнер.

Реми Кабела центрира от корнер в наказателното поле на Атлетико Мадрид, където Александро стреля с глава, но встрани от вратата на Ян Облак.

Атлетико Мадрид поведе с 1:0 в 8-ата минута. Младият Усман Туре допусна много голяма грешка. Той се опита да върне една топката назад към вратаря Люка Шевалие, защото беше притиснат от двама играчи на Атлетико Мадрид. Туре обаче чукна толкова леко топката назад, че изведе Хулиан Алварес, който не пропусна да вкара във вратата на Шевалие.

Това е четвъртият гол на Хулиан Алварес в 13 мача за Атлетико Мадрид. Освен това аржентинският нападател вече има 8 гола в 20 мача в Шампионска лига.

Реми Кабела получи контузия и бе сменен в 16-ата минута от Едон Жегрова.

Гризман пусна много добър извеждащ пас към Сьорлот зад гърба на отбраната на Лил. Сьорлот напредна и бе сам срещу Шевалие, след което опита да го прехвърли, но вратарят спаси.

Сьорлот направи трети много голям пропуск от началото на мача в 32-ата минута. Антоан Гризман намери Сьорлот с перфектен пас в наказателното поле на Лил, а нападателят се откъсна от своята опека и веднага стреля, но над напречната греда в аут.

Люка Шевалие направи впечатляващо спасяване в 33-ата минута, когато отрази много опасния удар с глава на Хосе Мария Хименес.

Лил направи много голям пропуск в добавеното време на първата част. Байо намери Жегрова, който бе изведен на страхотна позиция, но стреля над напречната греда в аут.

Хави Галан проби по левия фланг в 50-ата минута и подаде към Антоан Гризман, който стреля от границата на наказателното поле на Лил, но изключително неточно в аут.

Лил успя да изравни резултата в 61-ата минута. Тома Мюние подаде към Едон Жегрова, който с диагонален удар от границата на наказателното поле на Атлетико Мадрид не остави никакви шансове на Ян Облак, пращайки топката в десния ъгъл на вратата му.

Хулиан Алварес намери Антоан Гризман в наказателното поле на Лил в 66-ата минута, но французинът стреля в аут.

Съдията Марко Гуида свири дузпа за Лил в 70-ата минута за нарушение на Коке срещу Бенжамен Андре. ВАР разгледа ситуацията продължително време, което допълнително увеличи напрежението на терена. Диего Симеоне също не успя да сдържи емоциите си и получи жълт картон за протестите край страничната линия. От Атлетико Мадрид имаха претенции, че Андре е играл с ръка преди да играе с топката и да бъде изритан от Коке. Топката наистина се удари в ръката на Андре, но тупна от терена в ръката му.

Джонатан Дейвид изпълни дузпата в 74-ата минута и прати топката в центъра на вратата, докато Ян Облак се хвърли вдясно.

Атлетико Мадрид – Лил 1:2

1:0 Хулиан Алварес 8'

1:1 Едон Жегрова 61'

1:2 Джонатан Дейвид 74'(дузпа)

Атлетико Мадрид: 13. Ян Облак – 16. Науел Молина (77' - 23. Рейнилдо), 20. Аксел Витсел, 2. Хосе Мария Хименес, 21. Хавиер Галан (77' - 22. Джулиано Симеоне) – 5. Родриго Де Паул, 6. Коке (К), 4. Конър Галахър (77' - 12. Самуел Лино) – 7. Антоан Гризман, 9. Александър Сьорлот (65' - 10. Анхел Кореа), 19. Хулиан Алварес

Резерви: 1. Хуан Мусо, 31. Антонио Гомис; 11. Тома Лемар, 17. Родриго Рикелме, 27. Илиас Костис, 28. Айтор Хисмера

Треньор: Диего Симеоне

Лил: 30. Люка Шевалие – 36. Усман Туре (46' - 18. Бафоде Диаките), 2. Аиса Манди, 4. Александро – 12. Тома Мюние, 21. Бенжамен Андре (К), 17. Нгал‘Аюел Мукау, 5. Габриел Гудмундсон – 19. Матиас Фернандес-Пардо, 27. Мохамед Байо (65' - 9. Джонатан Дейвид), 10. Реми Кабела (16' - 23. Едон Жегрова)

Резерви: 1. Вито Маноне, 16. Марк-Орел Келар; 8. Анхел Гомес, 11. Осам Сарауи, 37. Морган Костарели