Фейенорд постигна изненадваща победа с 3:1 при гостуването на Бенфика в Лисабон от третия кръг на Шампионска лига.

Фейенорд успя да поведе в резултата в 12-ата минута, когато Игор Пейшао с много добър пас намери Уеда, който не пропусна да вкара топката във вратата на Анатолий Трубин.

Керем Актюркоглу си отвори пространство в 15-ата минута и стреля от границата на наказателното поле на Фейенорд, но право в ръцете на Тимон Веленройтер.

Минута по-късно Пейшао отново демонстрира страхотните си технически умения и стреля, но над напречната греда в аут.

Бенфика бе много близо до това да изравни резултата в 21-ата минута, когато Александър Ба се извиси над всички в наказателното поле на Фейенорд и стреля с глава, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Тимон Веленройтер.

Фейенорд създаде отново напрежение пред вратата на Бенфика в 24-ата минута. Куинтен Тимбър отправи много опасен удар, но Трубин успя да го спаси. След това Уеда бе най-съобразителен и вкара топката при добавката. Попадението обаче не бе зачетено след намесата на ВАР, защото беше констатирано нарушение преди топката да влезе във вратата на Трубин.

Рафиня блесна с хеттрик, а Барса се отърси от германския си кошмар Байерн Мюнхен

Фейенорд все пак отбеляза втори гол в мача в 33-ата минута, когато Куинтен Тимбър с превъзходен пас намери Антони Миламбо, който не пропусна да вкара топката за втори път във вратата на Трубин.

Трубин направи много добро спасяване в 37-ата минута, спасявайки удара на Ибрахим Осман.

Вангелис Павлидис вкара гол в 41-ата минута, но попадението на нападателя на Бенфика не бе зачетено заради засада.

Анхел Ди Мария отправи много опасен удар от фал в 45-ата минута, но Тимон Веленройтер демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

Веленройтер направи ново впечатляващо спасяване в 53-ата минута, след като отрази удара на Павлидис.

Лил показа, че не се шегува, след Реал удари и Атлетико, и то насред Мадрид (ВИДЕО)

Гернот Траунер вкара за трети път топката във вратата на Трубин, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

Бенфика върна интригата в мача в 66-ата минута, когато Ян-Никлас Бесте асистира за гола на Керем Актюркоглу.

Куинтен Тимбър получи много добър шанс в 71-ата минута, но не успя да порази вратата на Трубин.

Тюрам спаси Интер от резил в сетния миг (ВИДЕО)

Тимон Веленройтер отново демонстрира страхотните си качества в 74-ата минута, спасявайки удара на Зеки Амдуни.

Игор Пейшао направи своята втора асистенция в мача във втората минута на добавеното време на срещата, когато Антони Миламбо вкара топката във вратата на Трубин, отбелязвайки своя втори гол в мача.

Фейенорд и Бенфика имат по 6 точки вече в класирането на Шампионска лига.

На 6 ноември Бенфика гостува на Байерн Мюнхен, а Фейенорд е домакин на РБ Залцбург.

С доза рационалност: Ливърпул надви РБ Лайпциг и запази перфектната серия в ШЛ (ВИДЕО)