РБ Лайпциг и Ливърпул играят при резултат 0:1 в мач от третия кръг на основната фаза в Шампионска лига. Дарвин Нуньес откри в 27-ата минута.

До момента в турнира „биковете“ имат две загуби, които дойдоха срещу Ювентус и Атлетико Мадрид. Мърсисайдци пък са на другия полюс с два успеха – над Болоня и Милан. Двубоя може да проследите на живо с dsport.

В първите минути германците бяха малко по-активният тим. Удар на Шави Симонс от границата на наказателното поле мина високо над вратата. Десетина минути след ранния опит на Симонс и Амаду Хайдара стреля от дистанция, но не затрудни много Келъхър.

Със средата на първата част дойде и първият наистина интересен момент. Опенда бе намерен зад гърба на отбраната и прати топката в мрежата на Ливърпул. Попадението обаче бе отменено заради близо еднометрова засада.

Ответната атака се оказа щастливе за Ливърпул. Цимикас качи топката на главата на Салах, който потърси далечния ъгъл на Гулачи. Там обаче Дарвин Нуньес протегна крак и отне попадението от египтянина, за да го запише на своята сметка - 0:1 в 27-ата минута.

Сетне Нуньес и Ван Дайк се отчетоха с по един пропуск с глава. Петер Гулачи реагира добре и на опита на уругваеца, и на този на нидерландеца.

Десетина минути след гола изглеждаше, че Нуньес ще спечели и дузпа за своите. Уругваецът бе препънат от Вили Орбан в наказателното поле, но наказателен удар изненадващо не последва.

Секунди преди почивката и Коди Гакпо записа сериозен пропуск на сметката си. Нидерландецът излезе на добра позиция и стреля в аут. Втората част стартира точно както завърши първата - с шанс пред Гакпо. Този път удар на нидерландския национал бе спасен с крак от Гулачи.

Едва в средата на втората част "биковете" застрашиха по-сериозно вратата на Ливърпул. Удар на Бенямин Шешко бе спасен в корнер, а малко след това и Симонс се размина с попадението.

Десетина минути преди изтичането на редовното време Лоис Опенда за втори път вкара топката в мрежата на Келъхър и за втори път видя страничния флаг на съдията.

РБ Лайпциг – Ливърпул 0:1

0:1 Дарвин Нуньес 27'

Стартови състави:

РБ Лайпциг: 1. Петер Гулачи – 3. Лутшарел Гертруида (74' - 5. Ел Шадай Битшиабу), 4. Вили Орбан (К), 23. Кастело Лукеба, 39. Бенямин Хенрикс – 10. Шави Симонс, 18. Артур Вермеерен (74' - 44. Кевин Кампъл), 8. Амаду Хайдара, 7. Антонио Нуса – 11. Лоис Опенда, 30. Бенямин Шешко (74' -14. Кристоф Баумгартнер)

Резерви: 26. Маартен Вандервоорт, 5. Ел Шадай Битшиабу, 6. Елиф Елмас, 9. Юсуф Поулсен, 14. Кристоф Баумгартнер, 19. Андре Силва, 44. Кевин Кампъл, 47. Виго Гебел

Треньор: Марко Розе

Ливърпул: 62. Куивин Келъхър – 66. Трент Александър-Арнолд (74' - 12. Джо Гомес), 5. Ибрахима Конате, 4. Върджил ван Дайк (К), 21. Костас Цимикас (74' - 26. Андрю Робъртсън) – 8. Доминик Собослай, 38. Райън Гравенберх, 10. Алексис Макалистър – 11. Мохамед Салах (63' - 7. Луис Диас), 9. Дарвин Нуньес (74' - 17. Къртис Джоунс), 18. Коди Гакпо

Резерви: 56. Витеслав Ярош, 95. Харви Дейвис, 2. Джо Гомес, 3. Уатару Ендо, 7. Луис Диас, 17. Къртис Джоунс, 26. Андрю Робъртсън, 78. Джарел Куанса, 80. Тайлър Мортън, 98. Трейморис Ниони

Треньор: Арне Слот

Съдия: Сандро Шерер (Швейцария)

Жълти картони: Кастело Лукеба, Лутшарел Гертруида (РБ Лайпциг); Алексис Мак Алистър (Ливърпул)