Интер едва-едва победи Йънг Бойс с 1:0 в третия кръг на основната фаза в Шампионска лига. В герой за италианския шампион се превърна Маркус Тюрам, отбелязал единствения гол в мача дълбоко в добавеното време. „Нерадзурите“ вече са със 7 пункта и на седма позиция в таблицата от най-комерсиалния евротурнир. В актива на Йънг Бойс остава нулата.

Швейцарският тим започна мача доста нахакано и не се притесни от по-именития съперник. Йънг Бойс опитваше да накъсва темпото в първите 15-20 минути и до голяма степен успяваше. В средата на полувремето пред швейцарците дори се откри хубав шанс за гол, но Бенжамен Павар предотврати опасността.

С доза рационалност: Ливърпул надви РБ Лайпциг и запази перфектната серия в ШЛ (ВИДЕО)

В 30-ата минута „нерадзурите“ най-накрая разчупиха дефанзивния блок на домакините. Мехди Тареми изведе Ян Бисек с пета, но защитникът, излязъл сам срещу вратаря, се забави с удара и бе париран. Малко по-късно Дензъл Дъмфрис имаше шанс, засичайки центриране на Барела. Ударът с глава на нидерландеца бе неточен.

След почивката Интер вдигна темпото и можеше набързо да поведе. Дъмфрис бе фаулиран в наказателното поле, от което произлезе дузпа. Марко Арнаутович се нагърби с изпълнението от бялата точка, но вратарят Фон Балмос отрази удара на опитния австриец. Секунда по-късно Балмос спаси и добавката на Дъмфрис.

В средата на втората част Симоне Индзаги започна да подменя своя състав и да пуска основните си изпълнители, но така и не постигаше желания резултат – откриващо попадение. Един опасен изстрел на Тареми бе блокиран от защитник на Йънг Бойс малко преди да мине час игра. В следващата атака Монтейро финтира двама от Интер и отправи шут, а топката се удари в дясната греда до Зомер.

Рафиня блесна с хеттрик, а Барса се отърси от германския си кошмар Байерн Мюнхен

Последният четвърт час бе белязан изцяло от превъзходството на италианския тим. Удари на Лаутаро Мартинес и Пьотр Желински, влезли от пейката, се разминаха с целта.

Чак в добавеното време на срещата Интер ликува, след като Маркус Тюрам, също появил се от резервната скамейка, вкара заветното попадение за 0:1, носейки трите точки на „нерадзурите“. Френският стрелец засече подаване на друга резерва - Федерико Димарко.

В друг двубой по същото време Динамо Загреб победи с 2:0 РБ Залцбург като гост. Сандро Куленович вкара първия гол за „модрите“, а Бруно Петкович добави втория. Динамо събра 4 точки в актива си с тази победа, докато „биковете“ все още нямат нито един пункт.

Лил показа, че не се шегува, след Реал удари и Атлетико и то насред Мадрид (ВИДЕО)