Барселона и Байерн Мюнхен играят при резултат 4:1 в третия кръг от основната фаза на Шампионската лига.

Каталунците започнаха кампанията си в най-престижния клубен турнир с шокираща загуба от Монако, а след това победиха Йънг Бойс. Баварците от своя страна разнищиха Динамо Загреб с 9:2 на старта преди да загубят от Астън Вила втория си мач.

Барселона поведе в резултата още в първата минута на двубоя. Фермин Лопес изведе Рафиня след грешка в средата на терена от страна на Байерн Мюнхен, а бразилецът, който излезе очи в очи с Мануел Нойер, заобиколи стража, за да прати топката в опразнената врата.

В 8-ата минута Инаки Пеня излезе добре напред, за да спре нахлуващия на скорост в наказателното поле Хари Кейн.

Две минути след това Томас Мюлер качи топката на главата на Хари Кейн, който я прати във вратата на Пеня, но след прегледа с ВАР не бе зачетен заради минимална засада.

След четвърт час игра Пеня успя да отиграе с крак, след като се получи леко неразбирателство между него и Иниго Мартинес.

Байерн Мюнхен все пак успя да изравни резултата, след като в 18-ата минута Серж Гнабри се справи с Жул Кунде и подаде към Хари Кейн, който с майсторски изстрел матира Пеня.

В 26-ата минута Левандовски шутира по земя, но топката премина покрай вратата. Минута след това Мануел Нойер сбърка, но късметът го покри и ударилата се в Ламин Ямал топка не се насочи към мрежата му.

Десет минути след това Барселона поведе в резултата отново. Ким Мин-джае сбърка, Фермин Лопес взе топката, не успя да прехвърли Нойер, но Упамекано не успя да блокира нахлулият Левандовски, който наказа бившия си отбор за 2:1.

В края на първата част Барса нанесе третия си удар. Рафиня получи страхотен дълъг пас от Марк Касадо, овладя си топката, справи се с Герейро и Упамекано и прати неспасяемо топката във вратата на Нойер за 3:1.

В началото на втората част защитата на Барса не действа по най-добрия начин в наказателното поле, но изстрелът на Жоао Палиня мина над вратата на Пеня.

Барселона разпечата вратата на Нойер за четвърти път в 57-ата минута. Ламин Ямал намери Рафиня, който овладя на гърди и не остави шанс на Ким Мин-джае и Упамекано да го настигнат преди да прати топката в мрежата за 4:1.

БАРСЕЛОНА - БАЙЕРН МЮНХЕН 4:1

1:0 Рафиня 1', 1:1 Хари Кейн 18', 2:1 Роберт Левандовски 36', 3:1 Рафиня 45', 4:1 Рафиня 57'

Барселона: 13. Инаки Пеня, 23. Жул Кунде, 2. Пау Кубарси, 5. Иниго Мартинес, 3. Алехандро Балде, 8. Педри, 17. Марк Касадо, 16. Фермин Лопес (61 - 21. Френки де Йонг), 19. Ламин Ямал, 11. Рафиня - К, 9. Роберт Левандовски

Резерви: 25. Войчех Шчесни, 31. Диего Кочен, 6. Гави, 10. Ансу Фати, 14. Пабло Торе, 18. Пау Виктор, 20. Дани Олмо, 21. Френки де Йонг, 32. Ектор Форт, 35. Жерар Мартин, 36. Сержи Домингес

Треньор: Ханзи Флик

Байерн Мюнхен: 1. Мануел Нойер - К, 22. Рафаел Герейро, 2. Дайо Упамекано, 3. Ким Мин-джае, 19. Алфонсо Дейвис, 16. Йосуа Кимих, 16. Жоао Палиня (60 - 8. Леон Горецка), 17. Майкъл Олисе (60 - 10. Лерой Сане), 25. Томас Мюлер (60 - 42. Джамал Мусиала), 7. Серж Гнабри (60 - 11. Кингсли Коман), 9. Хари Кейн

Резерви: 18. Даниел Перец, 26. Свен Улрайх, 8. Леон Горецка, 10. Лерой Сане, 11. Кингсли Коман, 15. Ерик Дайър, 20. Арийон Ибрахимович, 27. Конрад Лаймер, 39. Матис Тел, 42. Джамал Мусиала, 49. Адам Азну

Треньор: Венсан Компани