Манчестър Сити се разправи със Спарта Прага, вкарвайки пет безответни гола на чехите в двубой от третия кръг на основната фаза в Шампионската лига. Фил Фодън, Джон Стоунс, Матеуш Нунеш и Ерлинг Холанд на два пъти разпечатаха вратата на Спарта за разгромната победа с 5:0.

С трите спечелени точки срещу Спарта Прага "гражданите" вече имат седем в актива си и се намират временно на третото място след други два английски тима - Астън Вила и Ливърпул, които са с пълен актив. Спарта Прага е под номер 21 в класирането с четири спечелени точки.

"Гражданите" стартираха ударно двубоя, като още в третата минута поведоха в резултата. Фил Фодън получи подаване от Мануел Аканджи на границата на наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Петер Виндал.

След 10 минути игра вратарят на Спарта се отличи с добро спасяване след изстрел с глава на Ерлинг Холанд.

Първото сериозно положение за гостите дойде в 26-ата минута, когато Бирманчевич завърши индивидуалния си рейд с шут, който затрудни, но не преодоля Щефан Ортега.

В 36-ата минута Фил Фодън опита да насочи топката към средата на вратата, но Виндал отрази удара му.

В началото на втората част Фодън центрира от корнер на далечната греда към Холанд, който свали за Нейтън Аке, а нидерландецът прати топката във вратата, но попадението не бе зачетено заради игра с ръка.

С доза рационалност: Ливърпул надви РБ Лайпциг и запази перфектната серия в ШЛ

Ерлинг Холанд все пак успя да удвои аванса на домакините в 58-ата минута, когато Савиньо получи топката на десния фланг и след чудесна индивидуална акция навлезе в наказателното поле и центрира, а норвежецът засече с акробатично изпълнение и вкара един от най-красивите голове в Шампионската лига до момента.

Шест минути след това Джон Стоунс вкара във втори пореден мач на Ман Сити.

В 68-ата минута Холанд отбеляза втория си гол в двубоя, след като овладя с едно докосване подаване от Матеуш Нунеш и завъртя топката в долния ляв ъгъл за 4:0.

Три минути преди края Ман Сити получи право да изпълни дузпа за нарушение на Анхело Пресиадо. С изпълнението се зае Матеуш Нунеш, който не остави никакъв шанс на Виндал да спаси.

Рафиня блесна с хеттрик, а Барса се отърси от германския си кошмар Байерн Мюнхен