Антъни Иванов остана на косъм от медал от Европейското

Антъни Иванов завърши на четвърто място на 200 метра бътърфлай на Европейското първенство по плуване в Будапеща. До последното обръщане българинът бе трети, но в крайна сметка се размина с медалите.

Иванов даде време 1:54.50 минути като остана на седем стотни от бронзовия медал. Трети финишира бронзовият олимпийски медалист от Рио де Жанейро 2016 Тамаш Кендереши (Унгария) с 1:54.43 минути.

Европейската титла спечели унгарецът Крищоф Милак с 1.51.10 минути, а сребърният медал остана за Федерико Бурдисо (Италия) – 1:54.28.

Другият роден представител Любомир Етрополов не успя да се класира за финала на 200 метра бруст. Той остана на шестото място във втората полуфинална серия.