Астън Вила прекъсна черната серия с успех срещу Нюкасъл

Астън Вила прекъсна черната серия от три поредни загуби във Висшата лига, след като се наложи с 2:0 над Нюкасъл. Попаденията за бирмингамци реализираха Конър Хурихейн и Ануар Ел-Гази. По този начин Астън Вила се изкачи на 15-то място във временното класиране с 15 точки в актива си. Нюкасъл пък се намират с една позиция по-нагоре със 16 точки.

Астън Вила поведе в резултата в 32-ата минута с гол на Конър Хурихейн. Голът дойде след статично положение пред наказателното поле на гостите, което халфът реализира с директен удар. Само 4 минути по-късно бирмингамци вкараха втори гол. Той бе дело на Ел-Гази, който при центриране бе изпуснат от отбраната на "свраките" и прати топката в мрежата. Ситуацията бе разгледана от ВАР заради съмнения за засада, но в крайна сметка съдиите прецениха, че такава няма и зачетоха попадението.

След почивката футболистите на Нюкасъл се впуснаха в атака, за да търсят изравнително попадение, но така и не успяха да изненадат вратаря на домакините Том Хийтън, който се отличи с няколко добри спасявания и бе с основна заслуга за спечелените от неговия тим три точки.