Астън Вила постигна третата си поредна победа в Шампионска лига, като все още не е допуснал гол в собствената си врата. Бирмингамци се наложиха над Болоня с 2:0 на „Вила Парк“ в мач от третия кръг на турнира. Джон Макгин даде аванс на домакините в 55-ата минута, а Йон Дуран удвои преднината на своя тим в 64-ата.

След този успех Астън Вила е временен лидер в Шампионска лига с 9 точки и голова разлика от 6:0, докато Болоня е на 28-а позиция със само точка и все още без отбелязано попадение.

Първото чисто голово положение в срещата бе на сметката на Болоня. В 8-ата минута Тайс Далинга получи топката в наказателното поле и стреля ниско по тревата, но Емилиано Мартинес отрази.

В 22-рата минута след центриране от корнер в наказателното поле на Болоня, Йон Дуран се извиси над всички и стреля с глава, но Лукаш Скорупски се намеси и отрази.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме, Моргън Роджърс получи на крак и не се поколеба да стреля, но не успя да намери очертанията на вратата на Болоня.

Само минута по-късно отново Роджърс отправи опасен изстрел към противниковата врата, но този път Скорупски се намеси и отрази.

На старта на втората част Астън Вила започна за затяга обръча около Болоня и логично стигна до гол в 55-ата минута, когато Джон Макгин центрира остро топката в наказателното поле на Болоня. Там обаче никой не успя да играе с нея, включително и стражът на гостите и кълбото влезе в мрежата.

Пет минути по-късно Астън Вила удвои преднината си, след като Роджърс бе изведен отляво по нападението. Той от своя страна сви топката и центрира на първа греда, където Дуран засече и изпрати топката за втори път във ватата на Болоня.

В 86-ата минута гостите имаха възможност да върнат интригата в мача, но ударът на Сам Беукема рикошира в страничния стълб на вратата, пазена от Емилиано Мартинес.

В друг мач, който се изигра по същото време Спортинг Лисабон се наложи с 2:0 над Щурм при гостуването си в австрийския град Грац. Нуно Сантош даде аванс на лисабонските „лъвове“ в 23-ата минута, а обичайният заподозрян Виктор Гьокерес удвои преднината за своя тим в 53-ата минута.

След този успех Спортинг вече има 7 точки в актива си, като се изкачи до 3-о място във временното подреждане, докато Щурм Грац е на 32-ро място все още без спечелена точка.

Арсенал с пестелива победа срещу Шахтьор в ШЛ (ВИДЕО)