Арсенал постигна минимален домакински успех с 1:0 срещу Шахтьор Донецк в мач от третия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Победата дойде след автогол на вратаря на украинския отбор Дмитро Ризник.

Отборът на Микел Артета вече е със седем точки след първите три срещи, докато Шахтьор остава само с точка.

Борусия Дортмунд раздразни европейския шампион, Реал Мадрид приключи германците с перфектна буря (ВИДЕО)

В 6-ата минута “топчиите” създадоха първата си опасност. Защитникът Рикардо Калафиори имаше отличен шанс, но не успя да се разпише от близко разстояние, след като ударът му премина над напречната греда. Положението дойде след изпълнен корнер от Леандро Тросар.

Последваха спокойни минути, в които Шахтьор Донецк успяваше да отблъсне атаките на Арсенал.

Матиа Перин се превърна в Шива, но Ел Билал Туре открадна шоуто и точките за Щутгарт

В 29-ата минута “артилеристите” откриха резултата. Габриел Мартинели стреля, а кълбото срещна десния страничен стълб. Вратарят на украинците Дмитро Ризник нямаше късмет, след като топката се удари в тялото му и се озова в мрежата.

До края на първата част домакините имаха два шанса, но Кай Хаверц и Габриел Жезус не се възползваха от тях.

Осем минути след началото на второто полувреме Ризник показа добър рефлекс при изпълнение на Мартинели.

ПСЖ с домакински провал срещу ПСВ Айндховен (ВИДЕО)

В 76-ата минута Арсенал получи дузпа след намесата на системата ВАР. До 11-метровия наказателен удар се стигна след игра с ръка на футболист на Шахтъор в пеналтерията. Зад топката застана Леандро Тросар, но неговото изпълнение бе слабо и вратарят на украинския гранд спаси.

Във втората минута на добавеното време на двубоя гостите можеха да изравнят. Педриньо стреля от границата на пеналтерията, но Давид Рая успя да избие в корнер.