ПСЖ и ПСВ Айндховен играят при резултат 1:1 в мач от третия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Срещата може да проследите с dsport.

Още във втората минута имаше инфарктен момент за нидерландския отбор. Ашраф Хакими бе намерен в наказателното поле, но се забави и отбраната на гостите се справи.

Девет минути по-късно Уилян Пачо изведе Брадли Баркола. Ударът на крилото обаче бе неточен.

В 16-ата минута парижани създадоха още една хубава атака. Баркола върна към Канг Ин Лий, който стреля от границата на пеналтерията. Опитът му бе спасен от Валтер Бенитес.

Натискът на отбора на Луис Енрике продължи и три минути след това Усман Дембеле пропусна златна възможност, като от границата на вратарското поле нацели напречната греда.

В 30-ата минута Дембеле получи страхотен пас от Жоао Невеш. Французинът отправи мощен изстрел, който премина над вратата.

Три минути по-късно ПСВ Айндховен за първи път се опита да застраши вратата на Джанлуиджи Донарума. Ударът с глава на Йоан Бакайоко не бе точен.

В 34-ата минута "филипсите" изненадващо поведоха. Домакините допуснаха грешка при разиграването и топката стигна до Ноа Ланг. Той направи хубав финт срещу Маркиньос и с изпълнение от границата на наказателното поле не остави шансове на Донарума, който замръзна и не реагира по никакъв начин.

Три минути след старта на втората част Фабиан Руис стреля от ръба на пеналтерията. Изпълнението му бе прекалено леко и не затрудни Бенитес.

Две минути по-късно стражът на гостите спаси нов удар на Дембеле.

В 55-ата минута ПСЖ изравни след удар от дистанция на Ашраф Хакими. Мароканецът получи на десния фланг на нападението на френския тим и пробва късмета си. Опитът му бе коварен, но Бенитес трябваше да се намеси по по-добър начин.

Последваха минути, в които парижани се опитаха да натиснат. До гол обаче не се стигна. Гостите разчитаха на контраатаки.

В 81-ата минута Хакими бе много близо до второто си попадение в мача. Мароканецът показа отлична техника в наказателното поле и стреля по земя, но изстрелът му премина на сантиметри от десния страничен стълб.

ПСЖ - ПСВ Айндховен 1:1

0:1 - 34' Ноа Ланг

1:1 - 55' Ашраф Хакими

ПСЖ: 1. Джанлуиджи Донарума - 2. Ашраф Хакими, 5. Маркиньос (К), 51. Уилян Пачо, 25. Нуно Мендеш - 33. Уорън Заир-Емери (81' - 24. Сени Маюлу), 87. Жоао Невеш, 8. Фабиан Руис (59' - 17. Витиня) - 10. Усман Дембеле (81' - 14. Дезире Дуе), 19. Канг Ин Лий (68' - 11. Марко Асенсио), 29. Брадли Баркола (81' - 23. Рандал Коло Муани)

Резерви: 39. Матвей Сафонов, 80. Арнау Тенас, 11. Марко Асенсио, 14. Дезире Дуе, 17. Витиня, 23. Рандал Коло Муани, 24. Сени Маюлу, 35. Лукас Бералдо, 37. Милан Шкриниар, 42. Йоран Заг

Старши треньор: Луис Енрике

ПСВ: 1. Валтер Бенитес, 17. Мауро Жуниор, 6. Райън Фламинго, 18. Оливие Боскагли, 32. Матео Дамс - 20. Гус Тил, 7. Малик Тилман, 34. Исмаел Сайбари (84' - 37. Ричард Ледезма) - 11. Йоан Бакайоко (84' - 26. Исак Бабади), 9. Люк де Йонг(К), 10. Ноа Ланг (65' - 21. Кухайб Дриуеш)

Резерви: 16. Жоел Дромел, 24. Ник Шикс, 4. Армандо Обиспо, 14. Рикардо Пепи, 21. Кухайб Дриуеш, 26. Исак Бабади, 28. Тиго Ланд, 35. Фредрик Опегор, 37. Ричард Ледезма, 39. Адамо Нагало